Zastosowanie spieków kwarcowych w kuchni

11.01.2017

Zastosowanie spieków kwarcowych w kuchni


Spieki kwarcowe to idealny materiał do kuchni. Można je wykorzystać do produkcji niemal wszystkich elementów wyposażenia pomieszczeń gastronomicznych. Spieki doskonale sprawdzą się jako blaty kuchenne. Z materiału można wykonać także zlewy oraz fronty szafek. Zastosowanie spieków kwarcowych w kuchni polega również często na wykorzystaniu spieku jako okładziny w przestrzeniach pomiędzy szafkami. A dlaczego kwarcospieki są tak chętnie stosowane w pomieszczeniach gastronomicznych? Ponieważ to materiał niezwykle wytrzymały i bardzo odporny na zabrudzenia. A do tego świetnie się prezentuje. Jeśli chcesz zastosować spieki kwarcowe w kuchni, możesz wybrać jeden z wielu dostępnych kolorów. Z łatwością dobierzesz materiał w taki sposób, by pasował do wystroju wnętrza.

Praktyczne zalety stosowania spieków kwarcowych w kuchni

Spieki kwarcowe mają wiele mocnych stron, które na co dzień doceni każdy użytkownik kuchni. Materiał doskonale znosi wysokie temperatury. Zastosowanie spieków kwarcowych w kuchni oznacza, że stworzone blaty, fronty czy zlewy dobrze zniosą kontakt z gorącymi garnkami czy posiłkami. Elementy mebli wykonanych ze spieków kwarcowych będą też odporne na ostre kuchenne narzędzia. Ponadto niestraszne im obicia czy zarysowania.

Zastosuj spieki kwarcowe w kuchni, by zapewnić maksimum higieny

Stosowanie spieków kwarcowych w kuchni to także wiele plusów z higienicznego punktu widzenia. Spieki są wytwarzane z najwyższej czystości topników skaleniowych, glinek oraz ceramicznych pigmentów. Produkcja polega m.in. na prasowaniu materiału i wypiekaniu w temperaturze 1220°C. Dzięki temu spiek stanowi litą konstrukcję, która nie wchłania wody i daje się bardzo łatwo czyścić, bo zabrudzenia pozostają na powierzchni materiału. Dodatkowo spieki z serii Microban są pokryte antybakteryjną warstwą na bazie srebra. Dzięki temu na powierzchni mebla nie będą rozwijały się szkodliwe mikroorganizmy. Wybierz kwarcospieki, jeżeli szukasz wytrzymałego i estetycznego materiału, który bez problemu daje się utrzymać w czystości.

Zastosowanie spieków kwarcowych w kuchni
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności