Zastosowania spieków kwarcowych

11.01.2017

Zastosowania spieków kwarcowych


Proponowane przez nas spieki kwarcowe mogą poszczycić się szeregiem bardzo praktycznych właściwości. Materiał jest bardzo łatwy w obróbce. Bez problemu dopasujesz go do własnych potrzeb. Spieki możesz ciąć i wiercić bez obaw o zniszczenie płyty. Nasi partnerzy zadbali o to, by zastosowanie spieków kwarcowych było wygodne zarówno na meblach, schodach oraz drzwiach, jak i ścianach wewnętrznych lub zewnętrznych. Spieki kwarcowe są niezwykle uniwersalne i dają się dostosować do każdej sytuacji.

Zastosowania spieków kwarcowych w kuchni i łazience

Estetyczny wygląd i wytrzymałość spieków kwarcowych sprawiają, że chętnie sięgają po nie producenci i projektanci mebli oraz wnętrz. Uniwersalny materiał może mieć bardzo różne przeznaczenie. Zastosowania spieków kwarcowych obejmują m.in. blaty kuchenne i łazienkowe. Spiek jest wytrzymały, więc doskonale zniesie kontakt z kuchennymi przyrządami. Daje się też bardzo łatwo czyścić, więc użytkownicy bez problemu zadbają o czystość w domowych pomieszczeniach. Stosowaniu spieków kwarcowych w pomieszczeniach gastronomicznych i toaletowych sprzyja również warstwa antybakteryjna. Oferowany przez nas materiał na blaty jest pokryty powłoką ochronną na bazie srebra. Warstwa ta sprawia, że na powierzchni spieku praktycznie nie ma bakterii (skuteczność na poziomie 99,9%). Ponadto spiek nie sprawia problemów w utrzymaniu – doskonale zniesie codzienne czyszczenie różnymi środkami i zachowa piękny wygląd przez wiele lat.

Spieki kwarcowe na ściany, elewacje i drzwi

Spieki kwarcowe, które znajdziesz w naszej ofercie, są wysoce odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne. To oznacza, że mogą być z powodzeniem wykorzystywane do tworzenia elewacji. Materiał sprawdzi się też wewnątrz budynku. Częste zastosowanie spieków kwarcowych polega na wykorzystaniu produktu jako okładziny drzwi lub posadzki. Ponadto kwarcospieki są chętnie wykorzystywane do produkcji kominków, wykańczania schodów i elementów dekoracyjnych. Dzięki niewielkiej grubości doskonale nadają się też do renowacji podłóg i ścian bez demontażu.

Zastosowania spieków kwarcowych
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności