Z jakich surowców składa się spiek kwarcowy?

11.01.2017

Z jakich surowców składa się spiek kwarcowy?


Spieki kwarcowe Kerlite znakomicie sprawdzają się jako element wystroju kuchni oraz mebli w innych pokojach. Mogą służyć jako powierzchnia robocza i być stosowane w roli płyt ściennych oraz podłogowych. W każdym wypadku spieki zaoferują wysoką odporność i łatwość obróbki. Surowce, z których wykonano spieki kwarcowe pozwalają na ich bezproblemowe cięcie i wiercenie. Spieki są lekkie i elastyczne. Nie sprawiają też problemów konserwacyjnych – dają się łatwo czyścić po codziennym użytkowaniu.

Surowce, z których tworzone są spieki kwarcowe

Co sprawia, że spieki mają tak znakomite właściwości? W dużej mierze odpowiedzialny jest za to sam materiał. Wobec tego, z jakich surowców składa się spiek kwarcowy? W jaki sposób surowce te są przetwarzane, by powstał gotowy produkt? Producent dba o to, by spieki były tworzone z materiałów najwyższej jakości. Do wykonania produktu wykorzystywane są jasne glinki, topniki skaleniowe oraz pigmenty ceramiczne. Każdy spiek powstaje z surowca o najwyższej czystości.

Jak obrabiane są surowce, by powstał spiek kwarcowy?

Aby zaoferować Państwu najwyższą jakość produktów, producent dopracował do perfekcji metody wytwarzania spieków. To, z jakich surowców składa się spiek kwarcowy, jest bardzo ważne, ale równie duże znaczenie ma technika wyrobu spieków. Jak więc powstaje materiał? Na początku wysokiej jakości glinki, topniki skaleniowe oraz ceramiczne pigmenty są mielone na mokro. Następnie barwi się bazę płyty. Po wysuszeniu bazy następuje prasowanie pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem 15 000 ton. Następuje też wypalanie płyty w temperaturze 1200°C.

Oprócz surowców, z których wyrabiany jest spiek kwarcowy i technik produkcji, warto zwrócić uwagę na dodatkową powłokę na bazie srebra w kolekcji Microban. To innowacyjne rozwiązanie stworzone przez firmy Cotto d’Este oraz Microban. Zadaniem powłoki jest ochrona powierzchni spieków kwarcowych i ich użytkowników przed bakteriami. Rozwiązanie to ma niezwykle wysoką skuteczność. Powłoka jest w stanie zlikwidować aż 99,9% bakterii, które znajdą się na powierzchni.

Z jakich surowców składa się spiek kwarcowy?
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności