Typy i rodzaje spieków kwarcowych

11.01.2017

Typy i rodzaje spieków kwarcowych


Nasza oferta to różne typy i rodzaje spieków kwarcowych, które wykorzystasz w kuchni, łazience i na posadzkach intensywnie użytkowanych pomieszczeń. Spieki mogą być stosowane wewnątrz budynków i na zewnątrz. Mogą być okładziną ściany wewnętrznej lub elewacji albo służyć jako blat w łazience czy kuchni. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości tego niezwykłego materiału, musisz wybrać odpowiedni typ spieku. Jakie rodzaje znajdziesz w naszym katalogu?

Najważniejsze typy i rodzaje spieków kwarcowych w naszej ofercie

Zamów typy i rodzaje spieków kwarcowych najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Wybierz odpowiednią grubość i dodatki. Najlżejsze spieki w naszej ofercie mają zaledwie 3 mm grubości przy formacie 3000 x 1000 mm. To spieki bez siatki wzmacniającej – podstawowy materiał, który posłuży jako okładzina ściany lub sufitu albo dekoracja pomieszczenia. Proponujemy też spieki z siatką z włókna szklanego podklejoną od spodu lub w środku między dwoma płytami. W naszej ofercie znajdziesz też typy i rodzaje spieków kwarcowych z powierzchnią polerowaną lub dekoracyjną.

Kolekcje spieków kwarcowych i ich zastosowanie

Najlepszym wyborem do kuchni lub łazienki są spieki kwarcowe z serii Microban. To nazwa powłoki antybakteryjnej, która znajduje się na powierzchni spieku. Powłoka jest wykonana na bazie srebra i likwiduje niemal wszystkie bakterie znajdujące się na jej powierzchni. Dzięki temu płyta pozwala zachować idealną higienę w pomieszczeniu. Wśród typów i rodzajów spieków kwarcowych w naszej ofercie znajdziesz też Kerlite 5 Plus, czyli spieki o grubości 5,5 mm. Ich cechą charakterystyczną jest wzmocnienie z włókna szklanego umieszczone na tylnej stronie płyty. Dzięki temu materiał doskonale nadaje się do okładania ścian i podłóg. Natomiast, jeżeli interesują Cię typy i rodzaje spieków kwarcowych wzorowane na architekturze klasycznej, sprawdź kolekcję Exedra. Ponadto zachęcamy do obejrzenia serii Forest, Metal i Materica o wyjątkowym uroku i tak samo dobrych właściwościach mechanicznych, jak nasze pozostałe produkty.

Typy i rodzaje spieków kwarcowych
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności