Spieki kwarcowe na blaty łazienkowe

17.01.2021

Spieki kwarcowe na blaty łazienkowe


Piękne oraz stylowe wnętrza to marzenie wielu osób. Jednak poza estetyką aranżacji niezwykle ważne są funkcjonalność oraz łatwość w utrzymaniu materiałów, z których wykonano podłogi, okna i różnego rodzaju powierzchnie użytkowe. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się blaty ze spieków kwarcowych, które doskonale sprawdzają się nie tylko w kuchni, lecz także w łazience czy toalecie.

Estetyczne i funkcjonalne blaty łazienkowe – czym są spieki kwarcowe?

Naturalny, piękny kamień w łazience wygląda zachwycająco, jednak jego zastosowanie wiąże się z różnymi zagrożeniami, jak choćby możliwość przebarwień czy uszkodzeń mechanicznych podczas użytkowania. Blaty łazienkowe wykonane ze spieków kwarcowych stanowią doskonałą alternatywę. Materiał ten to połączenie różnych, naturalnych minerałów takich jak iły łupkowe, skały granitowe, dodatki ceramiczne, jak również duża doza kwarcu. Połączenie tych składników w odpowiednich proporcjach, a następnie prasowanie ich i utwardzenie daje w efekcie produkt, który świetnie imituje kamień. Jego właściwości zachęcają, aby korzystać z niego w pomieszczeniach, w których blaty narażone są na kontakt z substancjami chemicznymi, wilgocią czy istnieje wysokie ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Spieki kwarcowe w łazience – zalety rozwiązania 

Jedną z wielu przyczyn, dla których wiele osób decyduje się na blaty łazienkowe właśnie z tego tworzywa, jest jego estetyka połączona z funkcjonalnością. Materiał pięknie prezentuje się w wielu aranżacjach i pasuje do różnorodnych stylów wnętrzarskich, więc można dowolnie wkomponować go zarówno w nowoczesny pokój kąpielowy, jak i wnętrze utrzymane w innej stylistyce. Taki element dodaje pomieszczeniu uroku i zachwyca swym wyglądem, dlatego też inwestorzy chętnie sięgają po spieki kwarcowe w łazience. Kolejną zaletą jest łatwość w utrzymaniu oraz prosta pielęgnacja tego typu powierzchni, dzięki czemu przez długi czas blat wygląda nieskazitelnie i nie widać na nim śladów użytkowania. Posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne czy przebarwienia i zachowuje wygląd naturalnego kamienia. Warto wiedzieć, że produkt jest odporny na promienie UV, ogień, wysoką temperaturę, a także jest mało nasiąkliwy.

Blaty ze spieków kwarcowych 

Osoby, które decydują się wykorzystać blaty ze spieków kwarcowych w swojej aranżacji, powinny postawić na profesjonalną oraz doświadczoną firmę. Dzięki temu nie tylko otrzymają materiał najwyższej jakości, ale również spieki kwarcowe w łazience zostaną odpowiednio zamontowane, co pozwoli cieszyć się ich wyjątkową estetyką. Właściwy montaż to bezpieczeństwo użytkowania, ale też pewność, że produkt będzie w pełni funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. Dodatkowo wykwalifikowani specjaliści to gwarancja fachowej wiedzy, na podstawie której można wybrać idealny wzór do swojego pomieszczenia, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i dowiedzieć się, jak spieki kwarcowe w łazience należy pielęgnować i jak zachowują się w kontakcie z wodą czy substancjami zawartymi w kosmetykach.

Stale aktualizowana wiedza, doświadczenie oraz wiele wykonanych zleceń to najlepsza wizytówka, którą może pochwalić się profesjonalna firma. Spieki kwarcowe w łazience do świetne rozwiązanie, dlatego warto sięgnąć po poradę i wybrać najlepszą opcję do swojego wnętrza. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą uwzględniającą wszystkie niniejsze aspekty.
 

Spieki kwarcowe na blaty łazienkowe
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności