Klej do spieków kwarcowych

16.04.2018

Klej do spieków kwarcowych


Kuchnia jest pomieszczeniem, które wymaga szczególnej uwagi w zakresie aranżacji. Znajdujący się w niej blat narażony jest na wiele zniszczeń wynikających z krojenia czy stawiania gorących przedmiotów. Z tego względu powinniśmy decydować się nie tylko na estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, które zapewnią odpowiednią trwałość. Takimi są spieki kwarcowe. Wykonane z nich blaty są odporne na zarysowania oraz odpryskiwanie, ale materiał ten służy również produkcji innych mebli, ścian czy wykończenia podłogi, nadając im niepowtarzalny wygląd.

Do podtrzymania powierzchni z kwarcu

Decydując się na takie rozwiązanie w zakresie wystroju wnętrza, powinniśmy pamiętać o tym, że potrzebny nam będzie klej do spieków kwarcowych. Przede wszystkim taki powinien być trwały, aby skutecznie utrzymywał powierzchnię na swoim miejscu, zapobiegając jej osuwaniu się czy odklejaniu. Z tego względu należy zwracać szczególną uwagę na to, do jakiego materiału przeznaczony jest klej i używać go zgodnie z przeznaczeniem oraz instrukcją.

Odpowiednia przyczepność

Klej do spieków kwarcowych powinien mieć odpowiednią przyczepność, a przy tym być odporny na działanie temperatur. Nierzadko pod wpływem gorąca czy zimna pewne elementy umeblowania zaczynają się odklejać czy odkształcać, czemu może zapobiec wysokiej jakości klej do spieków kwarcowych.

Klej do spieków kwarcowych
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności