Jak utrzymać spiek kwarcowy w czystości?

11.01.2017

Jak utrzymać spiek kwarcowy w czystości?


Spieki kwarcowe dają się bardzo łatwo czyścić. Większość zabrudzeń, które mogą powstać podczas użytkowania w kuchni, łazience czy pokoju, usuniesz za pomocą zwykłej szmatki. Powierzchnia materiału to niezwykle zwarta struktura, która nie wchłania wody. Dzięki temu plamy pozostają na powierzchni materiału. A jak utrzymać spiek kwarcowy w czystości, jeśli pojawią się bardziej oporne zabrudzenia? W takim przypadku możesz bez obaw sięgać po gorącą wodę lub silniejsze środki czyszczące. Spiek doskonale znosi kontakt z wysokimi temperaturami i detergentami.

Łatwe czyszczenie spieków kwarcowych

Spiek kwarcowy można myć za pomocą różnych metod i środków czyszczących. Jeżeli zabrudzenia są trudne do usunięcia, zacznij od mycia dużą ilością gorącej wody. Gdy to nie wystarczy, w celu utrzymania spieku kwarcowego w czystości możesz sięgnąć też po żrące i nieżrące detergenty. Zacznij od środków o neutralnym pH, a w przypadku braku pożądanych efektów sięgnij po silniejsze substancje. Spiek kwarcowy dobrze zniesie również kontakt z detergentami o odczynie kwasowym lub zasadowym. Ponadto można stosować środki na bazie rozpuszczalnika. Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak utrzymać spiek kwarcowy w czystości na co dzień, sięgnij po łagodne detergenty i preparaty do usuwania tłuszczu. Ponadto trzeba pamiętać, że spiek jest odporny na większość środków, ale w przypadku stosowania silnych detergentów, najlepiej wykonać wstępne czyszczenie na niewielkiej, niewidocznej powierzchni.

Jak utrzymać spiek kwarcowy w czystości przy zastosowaniu zewnętrznym?

Spieki kwarcowe doskonale nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W tym drugim wypadku również nie musisz martwić się o zabrudzenia. Aby utrzymać spiek kwarcowy w czystości, możesz sięgnąć po silne substancje, ale w większości wypadków nie będzie to konieczne. Spieki nie wchłaniają zabrudzeń, nawet takich jak farba. To oznacza, że są odporne na graffiti, a także inne trudne plamy, jak zabrudzenia metaliczne, oleiste czy rdzę.

Spieki kwarcowe Laminam, Kerlite - Jak utrzymać spiek kwarcowy w czystości?
Spieki kwarcowe Laminam, Kerlite - Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności