Jak dbać o spieki kwarcowe i jak długo one służą?

11.01.2017

Jak dbać o spieki kwarcowe i jak długo one służą?


Spieki kwarcowe sprawdzają się znakomicie zarówno w zastosowaniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, na powierzchniach poziomych i pionowych. W każdym przypadku płyty będą w idealnym stanie przez wiele lat, przy minimum wysiłku włożonego w konserwację. Jak dbać o spieki kwarcowe i jak długo one służą? Zależnie od rodzaju zabrudzenia, możesz sięgnąć po detergenty mniej lub bardziej agresywne. Spiek dobrze znosi kontakt nawet z silnymi środkami czyszczącymi. Dodatkowo zalecamy regularne stosowanie środków ochronnych do fug oraz środków antypoślizgowych – zależnie od zastosowania kwarcospieków.

W jaki sposób dbać o spieki kwarcowe na co dzień?

Spieki kwarcowe nie są kłopotliwe w utrzymaniu – nie wymagają wielu zabiegów, a i tak zachowają właściwości na wiele lat. Wobec tego,  jak dbać o spieki kwarcowe i jak długo one służą? Jeśli chodzi o codzienną konserwację, to wystarczy delikatne czyszczenie z wykorzystaniem neutralnego detergentu i dużej ilości ciepłej wody. Unikaj środków zawierających wosk lub substancje nabłyszczające. Po przemyciu osusz płytę szmatką z mikrofibry.

Jak wytrzymałe są spieki kwarcowe i jak długo służą?

Spieki kwarcowe to jeden z najwytrzymalszych materiałów, po jakie możesz sięgnąć, gdy szukasz płyt ściennych lub podłogowych, a także wtedy, gdy chcesz wykonać wysokiej jakości meble, blaty czy przygotować powierzchnię roboczą. Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o spieki kwarcowe i jak długo one służą przy różnych zastosowaniach, wystarczy spojrzeć na gwarancję, którą producent daje dla kwarcospieków wykorzystywanych w kuchni. Spieki kwarcowe jako blaty są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i zanieczyszczenia różnego rodzaju. Tymczasem gwarancja w tym wypadku to aż 25 lat. Śmiało więc można powiedzieć, że materiał będzie służył przez kilka dekad! Nie musisz się też bać o to, czy właściwie dbasz o spieki kwarcowe i jak długo będą służyć przy zastosowaniach zewnętrznych. Kwarcospieki są odporne na czynniki atmosferyczne. Bez uszczerbku zniosą wiele upalnych sezonów letnich i mroźnych zim. Nie groźne im również deszcze i wysoka wilgoć.

Spieki kwarcowe Laminam, Kerlite - Jak dbać o spieki kwarcowe i jak długo one służą?
Spieki kwarcowe Laminam, Kerlite - Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności