Do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe?

11.01.2017

Do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe?


Spieki kwarcowe są wyjątkowo uniwersalne. Znakomicie sprawdzają się na zewnątrz, jak i w zastosowaniach wewnętrznych. Materiał jest montowany na ścianach, schodach, elementach dekoracyjnych, frontach szafek i blatach. A do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe? Zależnie od tego, jaki rodzaj płyty wybierzesz, spiek może służyć w kuchni, łazience, przedpokoju, korytarzu, biurze, przestrzeni publicznej i wielu innych wnętrzach. Aby produkt sprawdził się jak najlepiej, proponujemy wersję z siatką z włókna szklanego, powierzchnią dekoracyjną lub polerowaną.

Wewnętrzne zastosowania spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe mogą być stosowane w wielu rodzajach pomieszczeń i w różnych rolach. Często wykorzystuje się je jako okładziny ścian oraz sufitów. Innym popularnym wyborem są spieki kwarcowe jako posadzki. Jeśli zastanawiasz się, do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe, weź pod uwagę, że to materiał bardzo odporny na zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu spieki mogą być z powodzeniem stosowane na przykład jako posadzka w miejscach o dużym natężeniu ruchu – czyli w najczęściej wykorzystywanych pomieszczeniach domowych oraz wnętrzach budynków publicznych. Ponadto spieki mogą służyć jako ścianki działowe, blaty oraz fronty szafek.

Do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe i dlaczego?

Chcesz wiedzieć do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe? To materiał, który możesz wykorzystać niemal w dowolnym pomieszczeniu domowym lub roboczym. Szczególnie często spieki są stosowane w kuchniach i łazienkach. Powodem są niezwykłe właściwości kwarcospieków. Płyty są nie tylko bardzo odporne, ale również doskonale znoszą wilgoć. Materiał praktycznie nie wchłania wody, a to oznacza, że nie będzie się w nim rozwijała pleśń lub grzyby. Wpływ na to, do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe, ma również wysoka plamoodporność. Większość zabrudzeń usuniesz przy pomocy wilgotnej szmatki i ciepłej wody oraz podstawowych detergentów. Przy trudniejszych zabrudzeniach można sięgnąć po bardziej agresywne środki chemiczne.

Do jakich pomieszczeń najlepiej nadają się spieki kwarcowe?
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności