Czy spieki kwarcowe są ekologiczne?

11.01.2017

Czy spieki kwarcowe są ekologiczne?


Jesteś zwolennikiem ekologicznych metod produkcji? Rozumiesz, jak ważne jest dobro naszej planety i jak duży wpływ ekologia ma na naszą przyszłość? Jeśli tak, to zapewne zastanawiasz się także, czy spieki kwarcowe są ekologiczne? Odpowiedź jest zdecydowanie pozytywna. Możesz stosować spieki kwarcowe bez obaw o nieodnawialne surowce, dobro zwierząt i roślin oraz jakość powietrza. Zarówno sam materiał, jak i metody produkcji w żaden sposób nie są szkodliwe dla środowiska.

Czy spieki kwarcowe są ekologiczne i podlegają recyklingowi?

Wiemy już, czy spieki kwarcowe są ekologiczne, ale czy mogą również podlegać recyklingowi? W tym wypadku także trzeba udzielić twierdzącej odpowiedzi. Spieki powstają z naturalnych materiałów o bardzo wysokim stopniu czystości. Są to surowce takie, jak glinki, topniki skaleniowe oraz ceramiczne pigmenty. Granulat jest prasowany pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem i wypiekany w piecu w temperaturze 1220°C. W produkcji jednak nie wykorzystuje się żadnych dodatków chemicznych, co decyduje o tym, że spieki kwarcowe są ekologiczne. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by sprasowany i podgrzany materiał można było zmielić i ponownie przetworzyć.

Ekologiczne i wytrzymałe spieki kwarcowe

Tak wyjątkowe metody produkcji sprawiają, że spieki kwarcowe są ekologiczne, a do tego bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. To oznacza, że nadają się do tego, by zastąpić inne mniej ekologiczne rozwiązania. Spieki mogą być stosowane na elewacjach i ścianach wewnętrznych. Są wykorzystywane do produkcji elementów dekoracyjnych kuchni, łazienek i salonów oraz innych pomieszczeń. Produkuje się z nich także super-wytrzymałe blaty, które dobrze znoszą wysokie temperatury panujące w kuchni i nie zostaną zniszczone przez gastronomiczne sprzęty. Ekologiczne spieki kwarcowe mogą być eksponowane na światło słoneczne – nie niszczeją pod wpływem promieni UV i nie tracą właściwości pod wpływem temperatury. Bez problemu zniosą też opady deszczu, mrozy i wysoką wilgoć. Ekologiczne spieki dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach.

Czy spieki kwarcowe są ekologiczne?
Powrót do listy aktualnościPowrót do listy aktualności